Jak jsem vyplňoval daňové přiznání

Čas trávený vyplňováním přiznání daňového typu jsem se rozhodl si zpříjemnit poslechem kvalitní reprodukované hudby. A protože vstříc růžovému cáru papíru nejsou mé myšlénky úplně vlastenecké, snažil jsem se najít potřebnou rovnováhu v poslechu české klasiky. Venkoncem mistr Dvořák také pocházel z živnostenských poměrů. Chodemmimo kdoví jak by se panu otci vychovávalo těch osm dětí, kdyby byl jeho krámek připojený na EET. No nic. Všimli jste si někdy, jak divná je opera tuzemského typu? Zatímco svět nabízí všechny ty sbory židů, skoky z andělských hradů, antická dramata a charakterní postavy, ve středokotlině máme vesnického balíka převlečeného za medvěda, mluvící lišku a čarodejnici zpívající to její „čury mury fuk“. Jenže může být hůř, ono totiž k Rusalce existuje německé libreto. Zatímco si neznalí stále myslí, že největší německý zločin na holubičím národě jsou Lidice, Ležáky nebo migrační politiky paní kancléřky, celkem bez povšimnutí existuje nahrávka, kde křehká rusalka zpívá měsíčku „Lieblicher Mond Du im Silberschein“. To je jako když hrneček z růžového karlovarského porcelánu umyjete kladivem pneumatického typu. Dokonce bych si troufl tvrdit, že je to ještě horší než německá verze muzikálu Vlasy, která končí monumentálním songem „Last den Sonneschein“. Šance, že to letos podám včas začíná být bledá. Běěěda. Ještě že je tu ten beztrestný první dubnový týden, to mi to půjde mnohem líp.

Komentáře

 1. Tak pravil orsic, 31. 3. 2017 v 7.28 :

  inu vše krásné němec promění 🙂
  http://funnymeme.net/wp-content/uploads/The-German-language.jpg

 2. Tak pravil StochastikoS, 10. 4. 2017 v 11.43 :

  a propos jak to vypadá s přítomností tiskové agentury Nová Čína na tradiční prvomájové veselici? Pořadatelé se jistě obávají teroristických provokací Pražské Kavárny, takže bude jistě zapotřebí včasných akreditací a výjezdních doložek! Žije ještě vůbec ta (atrapa?) jugoslávského partyzána? Milouš nás ale přežije všechny…

 3. Tak pravil RVHP, 1. 5. 2017 v 22.57 :

  Pan soudruh partyzán je myslím již se soudruhem Titem ve věčných lovištích nebo možná někde v eldéence, zkrátka na veselici nebyl.

Vložit komentář