Dětský den

Nemohl jsem si nevšimnout už na mostě ke kapličce zlatého typu, že je všude plno dětí v reflexních vestičkách, vzpomněl jsem si na naše propínací silonové zástěrky, do kterých nás hodné soudružky tety oblékaly, když jsme ještě byly dítka školkou povinná. Oproti tomu dávají bezpečnostní prvky alespoň nějaký smysl, navíc se jedná o oděv více univerzální, až unisexuální. V zástěrce a vytahaných punčocháčích jsem si jako nadsameček opravdu nepřipadal. Možná by se tématu reflexních vest mohl chytit syn pana profesora prezidenta, ten s tou křivou držkou, a hezky otevřeně, pravými slovy a bez špetky politické korektnosti by mohlo popsat, jak má taková oděvní součástka zhoubný smysl na připravenost omladiny číst mezi řádky a nerespektovat pravidla diktovaná ujařmenému holubičímu národu z Beneluxu.

Ani na třídě národního typu se množství frocků nezmenšovalo a ve stavu ranní dezorientace jsem na chvíli pojal podezření, jestli už nezačaly vakace. Pohled do chytrého telefonu však naznačil, že nezačaly. Není mi úplně jasné, proč je nutné k celebrování dětského dne zaplavit ulice centra všemi těmi nedorosty, ale venkoncem jsem rád, že nebyl kupříkladu mezinárodní den pudlů, protože pohled na desítky psíků ostříhaných na ovečky by byl mnohem horší. Z okolojedoucí tramvaje mávala další dítka, pravděpodobně přijela do hlavního města z venkova. Po ránu bývám trochu morous a navíc jsem si říkal, že odpovídání na mávání není výchovné, ikdyž se jedno děvčátko u okna vážně moc snažilo. Ještě by ale mohla dostat falešný pocit, že až dospěje, přijede do Prahy, zapitvoří se a úspěch ji nemine.

Dopoledne mi poslíček přivezl nové kecky, pitvořil se asi málo a tak v hlavním městě rozváží balíčky, což je práce nevděčná a s modelingem nesouvisející. Již dlouho nerozumím tomu, proč jsou tkaničky v nové obuvi protažené dírkami tak pošetile? Jednak jen do půli dírek a druhak absurdně zvenku dovnitř, což je nepoužitelné, protože se přeci tkaničky utahují opačným směrem dovnitř ven? Nebo to použít jde a jen já nevím jak? Proč musím vždycky tkaničky zcela vytáhnout a znovu je celé do dírek nastrkat? Když už je ten dětský den, nebylo by hezké, aby se dostalo čínským dětem onačejšího zadání a práce jejich šikovných prstíků tak nepřišla vniveč?

Vložit komentář