Česká kuchařinka v daleké cizině

Nemohl jsem usnout a namísto knihy jsem omylem sáhnul po destičce multimediálního typu, abych zhlédl nějaké poučný film o historii či říši fauny. Nenašel jsem žádný dostatečně poučný materiál a tak jsem skončil u sledování receptů. Ach kdeže jsou doby, kdy člověk na těch internetech sledoval snímky plné obnažených děvčat. Tedy ne já , ale průměrný člověk, já přeci nikdy nic takového nesledoval a pokud náhodou ano, tak z ryze vědeckých pohnutek! Zajímavé je, jak se posunulo předávání kuchyňských receptur, zatímco babičky si zapisovaly své recepty do notýsků, které na vyžádání případně nechaly opsat, nyní je možné zaznamenat celý proces přípravy pokrmu a podělit se o něj se všemi obyvateli planety, minimálně tedy s většinou těch obyvatel, ke kterým byl zaveden internet.

Takto jsem narazil na paní Kristýnu, českou kuchařinku, která za velkou louží sní o rodné hroudě. Tato dobrá žena připravuje tradiční české pokrmy jako jsou guláš, svíčková či rybí pomazánka a  zveřejňuje je společně se zábavnými historkami o nedorozuměních v zemi, jejíž obyvatelé píší brambor a čtou knedlík. Pan choť si na připravených šmakuládách vždy velice pochutná a ostatní amerikánci mu jistě závidí, jakou má doma kuchařinku. Paní Kristýna dobře ví, že láska prochází žaludkem a nikdo není zvědavý na nějakou křehotinku v cvičebním úboru, navíc je pěkné, že v této uspěchané době někdo věnuje tolik času zachování tradic a budování česko-amerického přátelství. Přimluvil bych se jen za publikování dalších receptů, protože jsem již všechny viděl.

Komentáře

 1. Tak pravil RVHP, 23. 1. 2014 v 15.22 :

  A ještě jeden český kuchtík v globální kuchyni, originální recept a originální šoumen introvertního typu…

 2. Tak pravil Havana Blues, 23. 1. 2014 v 18.30 :

  Quick Segedín! Hell yeah.

 3. Tak pravil Havana Blues, 23. 1. 2014 v 18.32 :

  Měla jsem to dokoukat do konce. „Ups ups ups“ mě donutilo poprskat si monitor a zamáčknout slzu při vzpomínce na Helmuta, německého opraváře. Ich komme. Ach ja, ja, ich komme.

 4. Tak pravil RVHP, 24. 1. 2014 v 10.59 :

  Ha, já věděl, že ten vypečený recept odněkud znám … ups ups ups.

  http://tv.nova.cz/clanek/projekty/anno2008/babicovy-dobroty-rychly-segedin.html

 5. Tak pravil Markéta, 24. 1. 2014 v 13.49 :

  Chvílema jsem si řikala, že průvodní slovo – rozkošnické hmmm, delyšis, oooukéééj ahhh při sesouvání zelí do pánve a sypání parmezánu (bože proč?????????) – by vůbec nebylo nevhodné do nějakýho pornáče. Inu perverzní recept je to.

 6. Tak pravil Markéta, 24. 1. 2014 v 13.52 :

  Jé, to se mi ulevilo, Babica tam dává eidam. 😀

 7. Tak pravil RVHP, 24. 1. 2014 v 14.05 :

  Inu hlasový projev toho mladého muže je dosti pornografického rázu 🙂 Mne dosti zaujala ta dlouhá pasáž při finální úpravě pokrmu v zapékací míse před sypáním sýrem, to je filmařina!

 8. Tak pravil Janice Palice, 26. 1. 2014 v 16.53 :

  Jen bych se přimluvila, aby paní Kristýna tu a tam odskočila od plotny a pokusila se zdokonalit v angličtině. On totiž rozdíl mezi změklým a rozpuštěným máslem,například, může být zásadního rázu.

Vložit komentář