Chvíle pro písničku – Kokolo

Z haagského vězení byli dnes propuštěni na svobodu dva chorvatští generálové, obzvláště generál Hotovost (Gotovina) je velikým apoštolem slovanské vzájemnosti a smíření mezi národy. Zatímco dle fotografií agenturního typu v Záhřebu lid slaví, v sousedních zemích není po nadšení ani náznaku. Pro Bělehrad je to samozřejmě pěkný políček od západních soudruhů, ovšem co jiného by také „disgusting Serbs“, jak se upřímně vyjádřila paní s broží, měli očekávat. Na všem zlém je něco dobrého, lze se kupříkladu radovat, že se sice nezdařilo ubránit Republiku Srbskou Krajinu, avšak nápravně-výchovné zařízení v Scheveningen Srbové uspěli ovládnout zcela.

Tak jsem si říkal, že by nebylo špatné si připomenout chorvatské zločiny proti lidskosti. Koncentrační tábor Jasenovac, jámy popravčího typu v Hercegovině, z poslední války operace Blesk a Bouře. Nemělo by se také mlčet o dálničních poplatcích, předražených olihních a odporně chutnajících pivech urinálního buketu jako jsou zejména Ožujsko a Karlovačko. V řadě neposlední je to pak následující píseň, která je hanebným a ničím nesmazatelným kolovrátkem, který se napevno usadí v hlavě nebohého posluchače hned po prvním poslechu a nejde vypudit ani při použití takového klínu jakým jsou Janečkovy Kroky. Pochybuje ještě někdo?

Komentáře

 1. Tak pravil chatab, 16. 11. 2012 v 15.26 :

  jeste, ze existuje pan Ekrem Jevrić nebo Bebi Dol na vycisteni hlavy 🙂

 2. Tak pravil Havana Blues, 16. 11. 2012 v 20.02 :

  Jsem toho názoru, že následující vypalovačka vyžene naprosto všechno: http://www.youtube.com/watch?v=C7AagRvdm_E

 3. Tak pravil Zdenka_P, 19. 11. 2012 v 8.09 :

  Na horkokrevný Balkán je to jakésik pohybově úsporné. Ale třpytí se dostatečně.

 4. Tak pravil Skeeve, 20. 11. 2012 v 11.56 :

  Himbajs šůviks! Že já na to klikal! Vybavila se mi povídka Bílá hůl ráže 7,62 a emzáci ovlivňující lidskou mysl skrz televizní vysílání.

 5. Tak pravil ga, 16. 1. 2013 v 1.47 :

  To s trestním tribunálem začíná být trošku průser, no.

 6. Tak pravil RVHP, 13. 2. 2013 v 17.09 :

  Spravedlnost v podání ICTY není úplně hezkou tečkou za tím jugoslávským příběhem. Absurdnější by snad bylo jen kdyby pan generál Gotovina s tanky nahnal vyhnané Srby zpět do Chorvatska a pan Haradinaj, taktéž nedávno osvobozený, by ze zbylých orgánů nahradil zmizelé kosovské Srby. To by se pak pěkně žilo.

Vložit komentář