Přece vzetí pro starý nový rok

Po loňském úspěchu s výběrem předsevzetí, která nejsou zbytečně přehnaná, jsem se rozhodl, že i letošní nový rok, samozřejmě ten opravdový juliánského typu, doplním o vhodně zvolené výzvy. Kouřit nepřestanu, po 17. hodině chutná nejlépe a navíc jsou to poněkud otřelá témata. Rozhodl jsem se tedy, že alespoň snížím svou ekologickou stopu, na což jsem přišel při sledování oblaků špatně spálené nafty ve zpětném zrcátku. Po zralé úvaze jsem uvědoměle uložil do rozměrného zavazadelníku hvězdné limouzíny plátěnou nákupní tašku. To by mohlo stačit.

Také jsem uvažoval, že by nebylo špatné vydělat více peněz a moci si koupit více hvězdoletů, třeba tenhle je moc pěkně zrekonstruován. Chybí mu už jenom žaluzie na zadní okno a kufřík bonů. Ale jak přijít k valutám a nekrást? Nejprve mne napadlo, že bych něco vyrobil, ale od dob brože v podobě šneka z moduritu jsem se moc neposunul. Také obchodním talentem neoplývám, jakkoli jsem nalezl zajímavou komoditu a věřím, že v Albánii a na Kosmetu by šla na odbyt ohromně.

Uvažoval jsem též o nějakém genderovém předsevzetí. Dospěl jsem k tomu, že nebudu blikat na ženy v malých červených autech, které se řítí v levém pruhu třicetikilometrovou rychlostí, však on si to s nimi nějaký ten pan Trpišovský vyřídí. Též by neškodilo více tolerance, ale nejsem snad dostatečně tolerantní, když jsem si pořídil pryže od albánského soudruha a naposledy mi pijáno poladil Maďar?

Chodemmimo to byl šikovný člověk, po jehož zásahu je vůz vybaven renovovaným sezením a dokonce se pás bezpečnostního typu vrací do své původní polohy, čemuž jsem již nevěřil. Stran vozu jsem se odhodlal, že nechám na jaro opravit mírně kvetoucí karoserii, aby v roce třicátého výročí sjetí z výrobní linky v západoněmeckém Sindelfingenu nedělal ostudu. A nebude to laciné předsevzetí.

Dále mne napadlo, že bych mohl zkusit častěji psát a pokusit se, aby to dávalo krapet více smyslu, ale tomu jsem nevěřil sám. Nakonec jsem spásu našel v jednom ženském časopise, na který jsem narazil u muteře, a který jsem si s překvapením na toaletě prolistoval. Nejtěžší je prý smířit se s vlastní nedokonalostí. Veliká myšlenka. Budu se jí zaobírat celý rok. A pomalu se smiřovat. To nejde hned tak naráz. Plesk a smířeno jest. To chce pomalu, po dávkách, aby tu velkou pravdu člověk mohl unést!

Po necelém týdnu se zalíbením pozoruji úspěchy svých novoročních závazků. Inu vyplatí se o věcech přemýšlet dopředu a nenastavovat si laťku zbytečně vysoko.

Komentáře

 1. Tak pravil Labenka, 19. 1. 2011 v 23.01 :

  S tím přeci vzetím bych začala u klasika: „Chci, aby byl ve mně viděn člověk, stejně cenná jednotka s prasetem.“ Konec citátu. Na jeden rok je to tak akorát.

 2. Tak pravil Fractal Linetzky, 19. 1. 2011 v 23.54 :

  Velmi mne potesilo, ze se poctive venujes tvoreni excelovych hodnot 🙂

 3. Tak pravil RVHP, 20. 1. 2011 v 8.03 :

  Nahodou jsem se tolik snazil :emotion:

 4. Tak pravil hnl, 21. 1. 2011 v 11.54 :

  S novým rokem jsem přestal požívat alkoholických nápojů. Na měsíc. Konec očekávám 29. ledna, kdy příbuzný zabije vepře a poveselíme se. Příklad hodný následování?

 5. Tak pravil RVHP, 22. 1. 2011 v 12.06 :

  Určitě! Jen kde sehnat toho vepře… ❓

 6. Tak pravil hnl, 23. 1. 2011 v 16.38 :

  Je doba zabijaček, vepřové hody v restauraci se určitě najít dají…

 7. Tak pravil RVHP, 23. 1. 2011 v 19.52 :

  Kupovaná jaternice je jako souloz s pryzi 🙁

 8. Tak pravil hnl, 24. 1. 2011 v 14.41 :

  Pravda. Má někdo řešení, jak a hlavně kde se naprásknout dobrým prejtem?

 9. Tak pravil ten, který je, 25. 1. 2011 v 14.28 :

  Prýt jsem druhdy velice obliboval. Ale je jaksi živočišného původu a tak nějak trejfe.

  Jinak vy si hoši debužírejte čuníka, ja se budu věnovat tekutému chlebu. 🙂

 10. Tak pravil RVHP, 25. 1. 2011 v 14.30 :

  Dle meho skrmomneho usudku neni o nic vice trejfe nez veprove koleno 😉

 11. Tak pravil pattt, 26. 1. 2011 v 15.53 :

  To RVHP: a klobasky grilovane na otevrenem ohni 🙂

 12. Tak pravil RVHP, 27. 1. 2011 v 8.22 :

  pattt: presne tak 💡

Vložit komentář