Na návštěvě u soudruhů v NDR

Venku počasí, že by kočku nevyhnal, v zaměstnání stohy papírů k vyřešení a člověku se s touto vidinou do tmy příliš nechce. Retardované moderátorské dvojice z televizního probouzení moravského typu však udělají své a po chvíli poslouchání jejich nablblého žvatlání vlastně rád odcházím očistit chrup. S nadšením jsem přivítal nabídku na oživení zimního stereotypu návštěvou u našich východních západních sousedů. Je to už nějaký pátek, co jsem byl naposledy v tomto blízkém zahraničí a málem jsem již zapomněl delikátní chuť métského salámu. Z prasátka jsem tedy vyjmul drobná eura na toaletu, zavzpomínal na slovíčka a za poslechu tónů Brucknerovy druhé symfonie předčasně zesnul.

Brzy ráno jsme vyrazili a za rozbřesku jsme již byli za hranicí, ani pas nikdo nechtěl, kde to jen zmizela ona německá důslednost? Dopoledne strávené v germánské instituci bylo přínosné, hlavním zjištěním bylo, že když je dostatek valut, nic není nemožné. Jen je to trochu nespravedlivé vzhledem k prohrané válce, o Lidicích nemluvě. Trochu mne zklamalo, že v programu nezůstal prostor pro rozchod po městě, takže z výhodných nákupů nic nebylo. Pojedl jsem alespoň Erbsensuppe. A samozřejmě Currywurst, ikonu německé gastronomie. Mimochodem i několik desítek kilometrů od státní hranice se rozlézají cizáci a svými dönery vytlačují poctivé a slušné Němce prodávající buřtíky, takže je čím dál těžší bistro s tradiční šmakuládou najít.  Chápu, že otázka menšin je od časů pana Hitlera krapet citlivé téma, ale aby s těmi přistěhovalci jednou nepřišlo nějaké dönerwetter…

Komentáře

 1. Tak pravil Skeeve, 1. 2. 2011 v 8.48 :

  Pokud objekt na fotografii chutnal jen zpoloviny tak, jak vypadá, tak jste velmi odvážný konzument.

 2. Tak pravil RVHP, 1. 2. 2011 v 13.23 :

  Chutnal myslim mnohem hur O:)

 3. Tak pravil rom@net, 1. 2. 2011 v 15.00 :

  Pane RVHP, cožpak jste si nevšiml, že NDR už není? To nevíte, že Sas je už stejný Němec jako Bavor? Copak nechápete, jak moc se tím dotýkáte citů těch z bývalého východu? Příště prosím napište, že jste jel do Německa. Děkuji. 8)

 4. Tak pravil Richard, 1. 2. 2011 v 17.56 :

  Bývalý východ? Tak už jsou zrušeny i světové strany? Ten pokrok, kde se to zastaví… ❓

 5. Tak pravil Labenka, 1. 2. 2011 v 19.58 :

  Pánové, jdete-li dostatečně dlouho na východ, dostanete se na západ. A naopak. Všechno je relativní, tak se v tom nebabrejte.

 6. Tak pravil Skeeve, 2. 2. 2011 v 10.14 :

  Labenka: Já myslel, že tohle platí jen o severu a jihu. „Jdu na sever, jdu na sever… a už jdu na jih“

 7. Tak pravil Ben71, 2. 2. 2011 v 12.07 :

  Půjdu-li dostatečně dlouho na východ tak skončím v prde** …

 8. Tak pravil RVHP, 2. 2. 2011 v 13.12 :

  romanet: na podebrane city vychodnich teutonu sere pejske polarniho typu :emotion: uz jsem dosti slevil, kdyz jsem ani jednou nepouzil vyraz kruzitkov 💡

  Ben71: tohle asi cist nechteli, ale tak ono staci jet vozem dve hodiny onim smerem 😀

Vložit komentář