Radniční hrnec

Jako velká část obyvatel hlavního města jsem znechucen počínáním hochů z magistrátu. Ikdyž se dlouhodobě považuji za pravicového voliče, myslím, že je třeba říct rozhodné ne. Ryba samozřejmě smrdí od hlavy, v tomto případě od Bémáčka™, který je osobou zcela nedůvěryhodnou a pochybnou. Copak se slušný člověk o dovolené místo vyvalování na chorvatské pláži plahočí na Čumulungmu? Nebo ten Richter. Může být snad někomu sympatický tenhle nablblý manekýn ve vždycky padnoucím obleku, který si vozí své vysolárkované půlky v tlustém voze značky Bentley a souloží s Miss World? A nemluvě o panu Jančíkovi. Starosta by určitě neměl být hubený, ale při pohledu na tenhle sexy mozek nelze věřit, že by se řídil příslovím o tom, že by měl žrát, ale nemlaskat.

Zaznamenal jsem volání po nové defenestraci. Což o to, výjev ten by byl jistě zábavný, ale šlo by jen o vítězství lůzy. Jsou daleko rafinovanější způsoby trestu. V zábavním řetězci Lidl jsem tuhle narazil na výrobek, který způsobuje daleko větší muka než norimberský trychtýř či žhavení mozku zvané budík. Jedná se o radniční hrnec, příznačně pojmenovanou konservu s odpudivým obsahem. Originální název zní „Vepřové ragů se žampióny s vepřovým masem a bramborami“, přičemž složení této laskominy je následující: brambory 19% (siřičitan), vepřové maso kořeněné 18% (vepřové maso, sůl, koření s hořčicí), žampiony 15%, voda, mrkev, cibule, smetana, pšeničná mouka, bílé víno (obsahuje siřičitany), modifikovaný škrob, jedlá sůl, aroma (s mlékem, sójou, celerem, vejcem), rostlinný olej, koření (s hořčicí), cukr, exktrakt z droždí (s ječným sladem), karamel, zahušťovadlo: guarová moučka.

Moc nerozumím zdvojené informaci o obsahu vepřového, osmnáct procent je samozřejmě pěkná porce, bohužel v reále ji představují podivná rozptýlená vlákna. Omáčka guarového typu je chuti mdlé a zároveň velmi odporné, proti ní je bájná univerzální hněď ze školní vývařovny vybranou lahůdkou. Chuť eintopfu nezlepšují ani brambory vyrobené ze siřičitanu či gumové makety žampiónů. Nečekal jsem hůhvíjakou šmakuládu, ale něco tak hnusného také ne. Ačkoli jsem ondyno inicioval založení Klubu dobrého strávníka špatných jídel, po třetí lžíci vytemperované krmě jsem celý obsah plechovky vmíchal do záchodové mísy, se strachem, co se v Troji všechno může stát. Hrozba podávání třikrát denně komunálním politikům mi přijde jako dostatečná motivace k poctivosti…

Komentáře

 1. Tak pravil pattt, 26. 4. 2010 v 9.50 :

  Bém by nevylez na horu, páč by musel zůstat v základním táboře kvůli střevním potížím, Richrter by krkal před modelkou a Jančík…? Ten by to spásl, myslim

 2. Tak pravil wuxia, 26. 4. 2010 v 9.51 :

  Místo radniční hrnec četl jsem radiační hrnec. Může to mít nějakou souvislost?

 3. Tak pravil StochastikoS, 26. 4. 2010 v 15.11 :

  Tak tenhle Radniční Zyklon B v hrnci si potkani z Troje nezasloužili…:emotion:

 4. Tak pravil Janice, 27. 4. 2010 v 0.38 :

  Ze by se jednalo o nejakou vypecenou metaforu? Esli treba Bem neni 18% veproveho,Richter gumovy zampion a Jancik siricitanovy brambor….

 5. Tak pravil Karl Zibrid, 27. 4. 2010 v 8.53 :

  Nebo gumový šampion, když prý souloží tu übermissku?

 6. Tak pravil RVHP, 27. 4. 2010 v 14.33 :

  Veprovy je spis ten Jancik… 💡

 7. Tak pravil romanet, 4. 5. 2010 v 22.48 :

  zdvojená informace o mase je jasné.

  výrobek obsahuje kořeněné vepřové maso a vepřové kořeněné maso obsahuje vepřové maso a koření.

Vložit komentář