Jsem osvobozen

S blížícím se svátkem práce jsem se cítil stále více provinile, že nepracuji. Kdo nepracuje, ať nejí, říkaval již pan Werich. A já bych si rád dal prvomájový klobásek, takže jsem raději znovu vstoupil do zaměstnaneckých vod. Nevím jestli práce osvobozuje, ani nevím, jaké to osvobození vlastně má být, válku jsem osobně nezažil, znám jen osvobození z tělocviku a to špatné nebylo, nicméně pravidelný příjem málokoho otráví, pokud není podprůměrný, a budování nových světlých zítřků v údernickém kolektivu krásných mladých lidí dá životu směr a cíl. Jakkoli bych planě lhal, kdybych tvrdil, že hanebná zahálka není o vous pohodlnější.

Zázemí velkého podniku nabízí mnoho z kouzel, o které je sluha soukromníkův ochuzen. Třeba závodní lékařku. Zprvu mne z této instituce zachvátil děs a hrůza, ale statečně jsem přijal výzvu osudu, daroval krev a nechal si natočit EKG. Laciným rýpalům dopředu oznamuji, že tam nebyl. Byl jsem také změřen, zvážen a podal hlášení o žijících i nežijících rodinných příslušnících. Paní doktor mne poté instruovala, abych změnil své životní návyky, věnoval se konzumaci bílého a zeleného a tělesnému pohybu, neb prý mám zvýšené hodnoty všech měřených parametrů, zejména tuků, cholesterolu a kyseliny močové. Obzvlášť kyselina močová, která se prý ukládá v kloubech mne znepokojila. Podágra je prevít. Nevím, jestli to má přímou souvislost, ale cítím od té doby, jak klouby nezadržitelně otékají.

Máme také závodní jídelnu. Výběr z několika hotovek i minutek za ceny téměř parlamentní. Hned první den jsem si všiml, že jsou zaměstnanci profíci světové úrovně a vědí, jak se věci mají viz foto. Moc závodní není doprava, krom linky 177 mohu každý den využít i všechny zbývající způsoby veřejné dopravy, jen s výjimkou petřínské lanovky a břevnovského přívozu. Kolejovým vozidlům dávám přednost, je v nich méně vůně bezdomova. V podzemní dráze je ale nuda, zato na tramvaj se těším, dlouho jsem bohužel tramvaj pravidelně nevyužíval. Lze pozorovat život v ulicích i spolucestující dívky. Nejpěknější dívky však obvykle cestují v BMW X5.

Nejhorší je asi ranní vstávání, to mi nikdy moc nešlo. Nejsem přeci haviř, abych v ranním šeru pospíchal s bandou horké melty a krajícem chleba na šachtu. Ovšem, jak pravil klasik, člověk si zvykne i na Dachau a nakonec se to jistě poddá. Co se ale nepoddá, je Dobré ráno na ČT Eins. Jedná se o nějakou chráněnou dílnu, nějaký projekt na integraci mentálně postižených? Já vím, že se na to člověk nemusí koukat, ale mne ty hlavy mluvící  pomáhají v náročném procesu zvednutí z lůžka a odejití ven do vlčího světa. A třeba jsou to opravdu nejlepší moderátoři na celém Ostravsku, ale v celostátním měřítku je to myslím průšvih. Zřejmě je záměr to dělat odlehčenou formou, ale myšlenky uvádějících gigantů jsou odlehčené vážně příliš.

Tak třeba v pátek takový ten snědý muž, který je zřejmě držen ve studiu jako příspěvek k pozitivní diskriminaci a otázce menšin, dokázal při rozhovoru o fotografii vykouzlit otázku jestli je snadnější focení na digitál než na film, který se musel přetáčet, vyvolávat atd. Přítomný fotograf kupodivu odpověděl, že je. Nebo ta ordinérní plavovláska, která mu v pokládání inteligentních otázek zdatně sekunduje, při nějakém rozhovoru o zdravé výživě vznesla dotaz, jestli lze připravovat dietní pokrmy i z bůčku. Kupodivu nelze. Ani druhá směna není o nic lepší.  Dnes se ta temnooká šilhavá paní ptala jakési grafoložky, jestli v jejím rukopisu vidí budoucnost. Bohužel neviděla. Heleno Šulcová, vrať se, vše odpuštěno!

Komentáře

 1. Tak pravil wuxia, 27. 4. 2010 v 16.26 :

  Ano ano, vývařovna Na Homolce, chodím tam na žejdlík kontrastní látky a jako specijálo mívám odpočinek na jezdícím kanapi v tunelu. Mohu doporučit.

 2. Tak pravil unseen, 28. 4. 2010 v 7.17 :

  ty jo, tak udávání energeticko-cholesterolové hodnoty u jídla ve velkovýkrmně vdím prvně, to k nám na venkov ještě nedorazilo…
  a že se tatarka po anglicku řekne vegetables, to mne též překvapilo 😀

  mimochodem, oni teď budou dělat ve zdravotnictví? to jsou tedy čím dál víc jako moje žena 👿

 3. Tak pravil RVHP, 28. 4. 2010 v 10.03 :

  unseen: asi ano, citim, jak mi rostou prsy :worried:

 4. Tak pravil Siky, 28. 4. 2010 v 14.47 :

  Ad mluvici hlavy v poradu dobreho rana. Taktez jsem si nedavno polozil otazku, mel-li bych (jakozto zdravy ockovany heterosexualni beloch) sanci uchazet se o toto zamestnani?! Posledni dobou mam totiz pocit, ze patrit k vetsine je jaksi nepatricne 🙁

Vložit komentář