Jak se žije kotům

Jak napovídá foto, pan Adolf se po štvavé kampani a prohraných volbách rozhodl vstoupit do ilegality. Než tak učinil, pokusil se o výlet za hranice všedních dní a jako vždy se ztratil během necelých pěti minut. Naštěstí jsem narazil na kočkomilnou sousedku, jejíž přítel alergií netrpí, a tak jsem mohl Dolfiho ve vedlejším vchodě odlapit. Byl jsem tedy nucen zavést ve společném obydlí japonského typu znovu právo a pořádek  a krom wifi sítě pořídit i síť najlonovou, kterou jsem omotal terasu ve snaze útěkům zabránit. Nevypadá to kdovíjak nádherně,  a tak jen doufám,  že  zábrana ta bratrstvo kočičí pracky na nějaký čas zadrží. Doufám, ale nevěřím.

Přemýšlel jsem, jestli může být dojemnější zvířátko než vrkající kocourek nešika s vizáží pana říšského Vůdce. Snad jen popálená Panda s amputovanými okončetinami, ale o takové nevím. Zato kočička je už velká slečna a šikovná je až kam. Bohužel se mé výchovné metody odkoukané od tet v diagnostickém ústavu ukázaly jako neúčinné a jediným viditelným efektem je určitá neurotičnost slečny 1406. Bohužel  přichází do věku, kdy mají slečny problém s váhou, momentálně se snaží hubnout. Zjistil jsem též, že kočička nezalézala za postel zřejmě jen z toho důvodu, že to nebylo možné. Za novou sedačkou rozkládacího typu je místa habaděj a často je z káraného kočkodana vidět jen mizející oháňka. Takticky jsem zvolil bílou barvu, aby se hodila k většinovému osrstění zvěře, idea to byla dobrá, jen jsem nepočítal s tím, že chlupy sice  vidět nebudou, zato veškerý nanesený prevít ano.

Po odstranění koberečků, které se od příchodu čtveřnožců záhadně krabatily, je potah sedačky také jedna z mála textilních ploch, takže přitahuje pozornost zvířátek, když se jim udělá kyselo. Je to nepěkný zvyk, zvracet zásadně buď na matraci nebo na předložku v koupelně. Chápu, že výblitek na dlažbě v hale není zdaleka taková legrace, ale musí to zajít až sem?  Snad jsou jen čuňata a nesouvisí to s hubnoucím manýrem slečny 1406. Vůbec je mýtus, že jsou kočky čistotné. Jejich hygiena spočívá  v tom, že se jedním jazyk olížou od řitky ke špičce nosu. Kočička  alespoň zahrabává výkaly a nemetá kočkolitem do dálky, navíc v množství zásadně větším než malém, jako někdo. Ještě by se mohla zbavit svých melancholických nálad.

Mýtus je i to, že se kočky pohybují potichu. Ano, pokud chtějí tatínka vyděsit, dokáží se neslyšně dostat tam, kde by je nečekal, ale obyčejně dusají jako stádo pakoní, nejraději v pět ráno. Ale abych jen nenadával, dokáží být i užiteční, třeba chytají mouchy. V tom vyniká hlavně Adolf, obyčejně v zápalu lovu odněkud upadne, takže chytí maximálně tlamičkou o zem, naštěstí ale díky chladnému počasí moc hmyzu letos není. Mimochodem si při některém pádu ulomil zub, začínám chápat, proč jej stvořitel vybavil dvojitou sadou. Měl ho také vybavit dvojitými hýžděmi, když vidím, jak špindíra přiběhne z terasy, strčí tlapky do misky s vodou a jde dělat veselé černé otisky na bílou pracovní desku kuchyňské linky, cítím nutkání mu na půlky obtisknout dálkové ovládání televizoru. A málokdy se opanuji.

A dobrá rada na závěr. Nikdy, ale opravdu nikdy v přítomnosti koček nepožívejte makrelu uzeného typu! Opětovně jsem se přesvědčil, že v její přítomnosti se z běžně žebravých kotů stávají fanatici, kteří jdou za soustem uzenáče přes mrtvoly. Nebo minimálně přes zraněné. Ještě než se na nebouhou rybu a jejího konzumenta vrhli, všiml jsem si, jak stylové noviny jsem si na konzumaci přichystal. A  rádobyestétům vzkazuji, že ústřice se servírují na stříbře, svíčková na porculánu a makrela, makrela dycinky na novinách!

Komentáře

 1. Tak pravil RVHP, 21. 6. 2010 v 23.57 :

  Jak se dalo cekat,kocicce trvalo den nez si nasla skulinu v opatreni zabezpecovaciho typu… Jdu najit cislo na tu predrazenou firmu:-(

 2. Tak pravil Sadako, 22. 6. 2010 v 9.55 :

  Herr Adolf vypadá pod tou dekou jako Herr Yoda. A vsadím se, že též umí používat Sílu.

 3. Tak pravil chatab, 22. 6. 2010 v 13.06 :

  a co takhle po komancsku nainstalovat draty s proudem nebo alespon elektricky ohradnik? 😉

 4. Tak pravil pattt, 22. 6. 2010 v 16.16 :

  To Chatab: A Herr kolege RVHP jako Schutzhaftlagerführer

 5. Tak pravil pattt, 22. 6. 2010 v 16.18 :

  Jo a ještě bych navrhoval za útěky z tábora tyto tresty:

  Pro vězně, kteří se proviní proti táborovému pořádku a kázni, jsou stanove­ny tyto tresty:

  a) napomenutí
  b) trestná práce ve volném čase
  c) přidělení k trestné družině na určitý čas, až do jednoho roku
  d)vězení
  e) zostřené vězení s částečným zbavením jídla
  f) vězení v temnici až do 42 dní
  g) mrskání až do 25 ran

 6. Tak pravil RVHP, 23. 6. 2010 v 12.44 :

  Začal bych rovnou od G. 👿

Vložit komentář