Přichází satan

Vystoupil jsem po ránu z kloubového omnibusu a oko zalepené zůstalo udiveně zírat na dav mladých lidí, kteří se poflakovali podél opatovské stanice. Obyčejně zde postává jen několik penerů, Vietnamců a nějaký ten penzista. Dnes to vypadalo jako kdyby se konal konkurs na na nový film o vesnické mládeži. Jen nikoho z produkce jsem nezahlédl a tak jsem krajánky ponechal jejich bagetám a laciným cigárům.

Až tlampač v podzemní dráze mne uvedl do reality. Ze zámoří přijela velká umělkyně a přespolní si přivstali, aby si vybojovali nějaké to pěkné místo u plůtku. Nejsem fanouškem této michiganské pěnice, jakkoli souhlasím s panem Modrým, že rané období mělo cos do sebe. Ranní loupák se mi však vzpříčil v hrdle, když hlas z tlampače informoval návštěvníky hudební události, že mají využít linek metra a naopak se vyvarovat magického busu 177, jelikož je jízda s ním nejistá.

Nejistá je každý den. Mrzí mne však na dopravních podnikatelích převážně to, že zatímco milcům zpěvačky nabízejí jízdu zdarma, svým pravidelným zákazníkům, za jakého se považuji i já, se jaksi neobtěžovali poradit, jak se mají dostat ke svým zadluženým domovům. Takže budu ze strachu z davu nucen navštívit některou z útulných pivnic ve středu města,  abych zde přečkal tento nečas.

A to  nemluvím o tom, že údajná popová královna je ďábel a že by na ni měla bez nejmenšího slitování dopadnout železná pěst pana Leonida Simonoviće Nikšiće a jeho bratrů inkvizitorů!

Komentáře

 1. Tak pravil Janice, 13. 8. 2009 v 17.15 :

  Kdepak Madonna, to je slabej čajíček. Ďábel vystavěl chicagské letiště Ohare a pak jen tak z plezíru nakukal soudruhům z polských aerolinií, že nejlepší zábavou pro dlouhý let je film Hannah Montana :emotion:

 2. Tak pravil StochastikoS, 14. 8. 2009 v 8.25 :

  Tak jeviště v Praze na rozdíl od Marseille vydrželo, pan Nikšić bude muset ve svých kletbách přitvrdit! 👿

 3. Tak pravil wuxia, 14. 8. 2009 v 10.54 :

  Ďábel je, milosti, velmi vynalézavý. Dva Dominikáni zaznamenali případ čarodějnice, který mužům, s nimiž obcovala, odmínala úd. Schovávala je v hnízdě na stromě. Svědkové tvrdili, že do něj sypala zrní. Jeden nešťastník, který u ní přišel o úd, si tam mohl vybrat nový. Samozřejmě si vybral ten největší. Ale ta čarodějnice ho za to kárala – ten úd prý patřil jednomu duchovnímu knížeti.

 4. Tak pravil RVHP, 14. 8. 2009 v 11.05 :

  Nevim, jestli je pani Madonna az takova sukuba, ale matne si pamatuji, ze kdyz jsem se okolo pulnoci vracel – znaven pivem – domu, nestastniku byla plna stanice podzemni drahy. :worried:

  Co se udu tyce, nikdo si nestezoval :party:

 5. Tak pravil wuxia, 14. 8. 2009 v 11.10 :

  No, vzhledem k tomu, že už má paní Ritchieová, dříve Pennová, za svobodna Ciccioneová docela slušně nalítáno, řekl bych, že už se o údy až tak neinteresýruje. Ale kdož ví, má prý nějakého mladého hřebečka, takže je možná stran výkonného přirození saturována. 💡

 6. Tak pravil RVHP, 14. 8. 2009 v 12.16 :

  Tak mozno 😀

  Nic to ale nemeni na tom, ze vystoupeni pana Leonida by bylo byvalo vitanym zpestrenim.

 7. Tak pravil Wehrwolf, 14. 8. 2009 v 17.03 :

  http://www.englishrussia.com/images/horugve/3.jpg
  tento muž(ik) připomíná mi zcela velitele partyzánů (loupežníků) z historického sovětského velkofilmu Mrazík

Vložit komentář