Po volbách je každý generálem

Rozhodl jsem se splnit svou občanskou povinnost a zvolit. Rozhodování mi přijde každý rok těžší a dostát krédu „nevolit voly“ složitější. Jistě, nabízí se zde paní Bobo, která je bezesporu pěkná kráva, ale to není řešení místo strašení. Odložil jsem tedy přípravu karfiolu na odpoledne a vyrazil na sobotní volbu. Po vyzvednutí lístků u muteře jsem zamířil k základní škole, v jejímž průčelí lze stále vidět pozůstatky původního názvu, tedy Základní devítiletá škola Julia Fučíka v Praze 6.

Podvědomě jsem u vchodu zpozorněl, jestli se někde neskrývá školník Bouška, jelikož jsem si nevzal přezuvky. Vzduch byl čistý a mohl jsem postoupit do učebny s urnou. Komisařů bylo na náš okrskek pět, z toho jedna žena hrála na erárním počítači v karty. Dostal jsem úřední obálku a za plentou začal odpočítávat volební lístky. Vyřadil jsem s odporem komunisty, ačkoli mi bylo líto, že pan Remek patří k nim, protože má určitě nadhled jako nikdo u nás a protože byl spolu s psem Lajkou hrdinou mého dětství. Také mne zaujal jakýsi pan Srb, ale reprezentací monarchistického čehosi ztratil body získané příjmením.

Prohlížel jsem zbytek papírů. Vždycky nakonec vložím do obálky modré, s pocitem, že jsou mým představám nejméně daleko. Tentokrát jsem se rozhodl tak neučinit. Nezahýbala se mnou ani podobenka obnaženého Mirka se zbytnělým penisem, jakkoli musím uznat, že má ale péro. Nouze mne zahnala až do takových myšlenkových veletočů, že bych dal hlas oranžovým, aby modří věděli, že je zle. Od tohoto počinu mne odradila představa triumfálního výrazu Puchejřova a ptačího obličeje paní Petry za ním, kterak slaví volební vítězství založené na mém hlase.

Stres. Rozhodl jsem se nekličkovat a zahodit svůj hlas důstojně. Projel jsem ještě jednou kandidátky, musím přiznat kladné body Dělnické straně, zatímco na soupisce ostatních partají je to samý doktor, samý titul, samá faleš, zde najdeme dělníka, rolníka,  zamečníka, ba i horník tu je. Bachtiary Bey se vyjádřil velice trefně k problému Evropanů tkvícím v možnosti volby. Kdosi jiný méně výstižně uvažoval o tom, že volbou neparlamentních stran se parlamentním ukazuje nespokojenost. Nemyslím ale, že by to působilo na někoho, koho netrkne ani plato vajec stékající po trikotu. To mi připomíná, že asi přestanu nosit proužky. A tak je mám rád.

Když jsem zjistil, že dvojkou na kandidátce Volte Pravý Blok – stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků přímo občany, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! – ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale – pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni – NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!! – jenž žádá o volební podporu všechny české občany a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak!  V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! je PhDr. Jebavá, bylo rozhodnuto. Když nic jiného, málokdo to myslí natolik upřímně.

Také mi bylo jasné, že jsem se měl věnovat tomu karfiolu a že na podzim mají modří svůj hlas zpět.

Komentáře

 1. Tak pravil pattt, 8. 6. 2009 v 11.31 :

  dobře jsi zvolil příteli….škoda jen, že PB a Jebavá zůstala pod hranicí volitelnosti

 2. Tak pravil romanet, 8. 6. 2009 v 12.20 :

  moc hezky sepsaná úvaha, jen tyhle truc hlasy moc nechápu. cibulka je člověk, co se mu po revoluci navalila krev pomsty do hlavy a ještě chudák nevychladnul.

 3. Tak pravil Janice, 9. 6. 2009 v 0.35 :

  U politika je snad lepší krev v hlavě než v penisu :worried: …

 4. Tak pravil StochastikoS, 10. 6. 2009 v 7.35 :

  Teda ale s tou Brožovou to Jirka už fakt Troška přehnal…:grin:
  http://i42.tinypic.com/11lhlpt.png

Vložit komentář