Nestřílejte na pianistu

Nikdy jsem nebyl příznivcem automobilismu, dokonce jsem považoval nevlastnění řidičského oprávnění za známku punku,  v posledních letech jsem však změnil názor, hlavně díky mužům bez domova, kteří se neúnavně snaží zavést do autobusu linky 177 atmosféru pavilonu malých šelem. Navíc správný balkanac primitivac se má po světě vozit v zajetém Hellbigu. Opatřeném lesem wunderbaumů, dřevěnými kuličkami na sedadle řidiče a nějakou tou ikonou, aby se vidělo, že  Бог чува Србе.

Zjara jsem tedy odnesl štůsek bankovek do inštituce, která se vývojem řidičských kádrů zabývá a vyrazil přískoky vpřed. Chtělo to pár hodin praxe, aby člověk nacvičil dostatečně rychlé pouštění spojky a správný autoškolácký poskok. Vůbec jsem si užíval toho blaze blonďatého pocitu, když vykulený autoškolák na jedničku předjíždí autobus či ve snaze podřadit a zatočit spustí stěrače. Byly však i krušné chvilky, kupříkladu když mě předjel zlý chorvatský pirát silnic a nemohl jsem ve školní nabroušené škodovce 1.2 http než koukat, jak šachovnice mizí za obzorem.

S několikatýdenními výpadky, zapříčiněnými tu poruchou cvičného vozidla, tu chorobou velitele výcviku či jinou nepříjemností se rychlokurs protáhl na příjemný půlrok. Ale co, kvalita potřebuje uzrát. Kampak se hrabou všechny ty osmnáctileté rychlokvašky, které se prohánějí po silnicích v rychlém voze od papínka. Trochu mne však znejistělo, když jsem si v médiích všiml, že řidičák už má i mladík bez rukou. Zanechal jsem planého vtipkování na téma, jak pomocí nohou odstraňuje námrazu či osahává stopařku a začal se soustředit na dokončení vlastního výcviku.

V pochmurném podzimním ránu jsme se sešli v neútulné učebně, já, několik vytřeštěných študentů a vybodovaný pan taxikář, který sršel bodrým humorem. Obzvlášťním neklidem vynikal vedle mne sedící uhrovatý študent, který si celou dobu omílal látku na ústní test, vyjmenovávaje výrazivo, které jsem v životě neslyšel.  Svět není spravedlivý, snaživý jinoch i přes veškeré úsilí rupl u praktické části testu jako kroupové jelito při nešetrném ohřevu. A to znal obsah lékárničky…

Svět už nebude jako předtím. Zbývá už jen koupit toho Hellbiga. A plstěný klobouk.

Komentáře

 1. Tak pravil mariov8, 13. 10. 2009 v 16.28 :

  Blahopřeji! Se zánovním 20ti či 30ti letým Hellbigem rád pomůžu.

 2. Tak pravil pattt, 13. 10. 2009 v 18.41 :

  gratuluji též k získání vodičova průkazu…. až s tebou pojedeme do dálek budeme tě kritizovat minimálně stejně tak, jaks častoval připomínkami nás dřívější řidiče…..

 3. Tak pravil Janice, 14. 10. 2009 v 1.08 :

  U třetího řidičova povinnost je stavět znova!!!

 4. Tak pravil Karl Zibrid, 14. 10. 2009 v 9.37 :

  Skokana, který ještě žije, ujímá se policie! Takže bacha s tím skákáním, herr kollege 🙂

 5. Tak pravil Karl Zibrid, 14. 10. 2009 v 9.39 :

  A to nemluvím o tom, že řidič, ten tvrdej chleba má, panžto musí znát motor, brzdy, startér a rychlostní skříň…

 6. Tak pravil RVHP, 14. 10. 2009 v 10.04 :

  mariov8: dekuji, az nazraje cas, dovolim si nabidku pripomenout 👿

  pattt: jestli se do mne budes navazet, zverejnim video jak tancis v republice srbsko v podnapilem stavu 8)

  Karlik: Kdo neskace, neni ridic, co tvrdy chleba ma ❗ ❗ ❗

 7. Tak pravil wuxia, 14. 10. 2009 v 11.34 :

  Též kráduluju a dovolím si připomenout, že u třetího řidičova povinnost je stavět znova.

 8. Tak pravil chatab, 14. 10. 2009 v 13.30 :

  gratulace k vudcimu listu a sem s tanecnim videem 🙂

 9. Tak pravil Ardnij Polanskij, 14. 10. 2009 v 17.11 :

  Gratuluji, pane kolego vodiči! Měl jsem to štěstí podstoupit stejnou klauniádu před necelými dvěma léty páně (to jako mě) a mám taktéž spoustu výživných a bytelných vzpomínek. Málokterá se ovšem vyrovná akci mého bratra, který si vodičkův průkaz zasluhoval v téže době jako já a při jedné ze svých legendárních jízd zastavil předpisově na červenou, načež si ovšem začal pomalu najíždět do křižovatky. Na otázku páně instruktora, co že to proboha dělá, odpověděl s ledovým klidem sobě vlastním: Najíždím si do křižovatky, abych viděl jestli něco nejede… 😮

Vložit komentář