Komplexní odbavení – nad to není!

Nadávání na účet Českých drah nemám příliš rád, přijde mi poněkud plytké, podobně jako spílání silničářům, meteorologům či báječnému muži s klikou se sexy mozkem. Přesto si však drobné rýpnutí neodpustím.

Se zaujetím sleduji rekonstrukci hlavního nádraží firmou Quattro stagioni vždy, když si jdu pořídit jízdenku do Srbistánu. První etapa, která vyvrcholila otevřením butiku, mne překvapila a natěšila na pokračování. Místo pohledu na vousáče bez domova a konzumace nezdravých uzenin dá každý přednost koupi nějakého pěkného hadříku či kosmetického přípravku.

Tentokráte se vše pohlo o krok mílový. Krom restaurace s chutnými burgery přibylo i moderní odbavovací centrum, které prý ukázalo novou tvář železnice a nastavilo zrcadlo té staré. Natěšen jsem se vypravil pro jízdní doklad. Centrum je skutečně pěkně, takové prosklené a čisté. Škoda je, že nefungovala klimatizace a tak byl prostor nového tisíciletí vytemperován na rozkošných 26 stupňů. O tomto informoval teploměr, instalovaný s pomocí leukoplasti na informační stojan uprostřed místnosti.

Více než teplota mne však šokoval had cestovatelů, který se vlnil před přepážkami s nápisem komplexní odbavení. Přemýšlel jsem, jak moc komplexní asi je. Žádná pokladní mne však nezaujala. Zatímco mocná fronta nikam nepostupovala a paní pokladní se snažily vyřizovat přihlouplé dotazy zákazníků, jejich kolega na přihráce pro první třídu zevloval a koukal po děvčatech z ciziny.

Samozřejmě jsem také koukal, ale i tak mi tento důmyslný systém přišel vcelku nedomyšlený. Podobný klid byl i u vnitrostátních přepážek. Příště pojedu do Srbska u Karlštejna. První třídou.

Komentáře

 1. Tak pravil wuxia, 30. 7. 2009 v 12.32 :

  Vida, já si zrovna na blogísku jedno ubzdnutí směrem k ČD dopřál.

 2. Tak pravil RVHP, 30. 7. 2009 v 12.38 :

  Tak to je osud 💡

 3. Tak pravil ten, který je, 1. 8. 2009 v 16.26 :

  Nechci se vás dotknout, ale kdo z vás na to má, aby jezdil od Karlova Štejnu v první klase, ha?

 4. Tak pravil ten, který je, 1. 8. 2009 v 18.40 :

  Ehhh, mělo býti DO KŠ. Kakraholte…

 5. Tak pravil wehrwolf, 3. 8. 2009 v 11.47 :

  přiznám se: já na to nemám. cestování s ČD už je pro mě dražší než jízda autem…

 6. Tak pravil StochastikoS, 10. 8. 2009 v 10.48 :

  Já tedy zaragistroval při minulé návštěvě Hlaváku, krom butiků, absenci zfetovaných holubů, nalétávajích z přilehlého Šervůdu 😮

 7. Tak pravil Tomas, 2. 3. 2010 v 10.34 :

  Neda mi to… komplexni odbaveni vypada nejak takhle?

  http://ekonomika.idnes.cz/foto.asp?r=ekonomika&foto1=VEL317ae5_benefity.jpg

Vložit komentář