Kosovo je Srbsko a na Justa!

Kabinet doktora Topolánkiho dnes uznal nezávislost údajné republiky Kosovo. Nechci být nějak patetický, ale třikrát tfuj ho! Pocit z jednání české vlády zůstává stejný, styděl jsem se za ožralé čuně ve flanelce a jeho boys, za autistu, mafiána z lokomotivy i za puchejře. Proč v tom nepokračovat.

Doplněno:

Za muže mluví činy. Jedu vyjádřit svoji podporu bratrskému lidu srbskému, říci jednoznačné ne rozpínavé politice imperialismu a monitorovat situaci v regionu. Ehm, kecám. Jedu prostě jenom pojídat pljeskavice a usrkávat ovocných destilátů…

Komentáře

 1. Tak pravil pattt, 21. 5. 2008 v 16.34 :

  „Uznání Kosova vládou přispěje ke stabilitě v regionu.“ No pánové větší blábol jsem už dlouho neslyšel. Už několik zemí uznalo Kosovo a o stabilitě v regionu se nedá hovořit natož na ni snad jen pomyslit. Emocionální hodnocení této situace není na místě. Nicméně ten kdo mě zná ví, že si ho neodpustím. Tímto naše vláda uznala, že prokazatelný terorista, obchodník se zbraněmi a bílým masem. A je jedno, jestli si k tomu přiřadíte jméno F.S. nebo H.T. Nehledě na to, že Kosovo není a nikdy nebylo státem. V současné době je to pouze a jen patvar, který si na stát jen hraje. Všem doporučuji (k shlédnutí na Youtube) dokument Stolen Kosovo. A zároveň bych se velmi rád omluvil všem Srbům za českou vládu.

 2. Tak pravil pattt, 21. 5. 2008 v 16.39 :

  Izvinjavam se sto je nasa vlada priznala takozvanu drzavu kosovo. (diky rvhp za preklad)

 3. Tak pravil Greenalien, 21. 5. 2008 v 16.54 :

  Domníváte se, že by region byl stabilnější pokud by se několik milionů velmi, velmi namýchnutých albánců uměle udržovala uvnitř Srbského státu?

  Je to řešení jak idealistické (každý má přec právo na sebeurčení, Kosovo nebylo ukradnuto Srbům o nic více nežli Čechy C. K. Monarchii) tak pragmatické.

 4. Tak pravil pattt, 21. 5. 2008 v 17.03 :

  Řešení idealistické i pragmatické. Je to směšné, to především. Albánci nikdy nebojovali za občanská práva, ale za etnicky čisté Kosovo. Občanských práv měli vždy dost. Zvlášť, když se přidávali v druhé světové válce k italksým fašistům a v době Tita a jeho dekretů se dostávali za nic k majetkům Srbů, kteří byli nuceni (zbaveni občanských práv) utéct ze svých vesnic a měst. Doporučuji vám přečíst si alepoň základní dějiny Evropy dvacátého století.

 5. Tak pravil Greenalien, 21. 5. 2008 v 17.15 :

  To je fajn, ale co s dějinami? Neřešíme Kosovo za Tita nebo Benita, řešíme to co je teď, což je kosovo s nějakými, tuším, 98% Albánské populace které se v Srbském státu celkem pochopitelně nelíbí. Nepochybuji o tom že křivdy byly a budou na obou stranách, jako vždy, ale kdo má právo je nutit a hlavně jak by jste je chtěli donutit aby zůstali v Srbsku?

 6. Tak pravil RVHP, 21. 5. 2008 v 18.00 :

  Greenalien: Skrze minulost poznas budoucnost a z vykriku sojky mozna i sebe. Podobne debaty jsou k hovnu, presvedcovani a vyvraceni postavene na emotivnich argumentech nikam nevede. Za sebe vidim dost duvodu, proc na takzvanou republiku Kosovo pohlizet skepticky. A take si dokazu predstavit nekolik celkem rozvernych donucovacich prostredku:-)

 7. Tak pravil chajim, 21. 5. 2008 v 18.09 :

  :))) já vám nevím, pánové. já bych vyhlásil samostatnost moravy. přeci jen tam je minimálně 90% moraváků. a krom toho to jsou samí socani a černoprdelníci. ideologicky, ani rasově k nám, čechům, nepatří.

 8. Tak pravil Greenalien, 21. 5. 2008 v 18.39 :

  RVHP: Budiž, nechci čeřit hladinu. 🙂

 9. Tak pravil unseen, 22. 5. 2008 v 9.03 :

  a já bych to osamostatnil všechno. každá obec, co obec, každá rodina..ne…každý jedinec nechť je samostatnou svrchovanou správní jednotkou s vlastní vládou. pak teprve bude na světě hezky.

 10. Tak pravil pattt, 22. 5. 2008 v 9.20 :

  Máte pravdu v tom, že emoce tenhle problem nevyřeší. Nicméně si neodpustímm jednu námitku ke GREENALIENOVI. Kosovo bylo vždy osídleno Srby. Je to pravlast srbské kutury i pravoslavenství Albánci se tam pouze stěhovali za lepším z Albánie. Logicky tak neobstojí tvůj argument o tom, že je to stejné jako Česko za CK Monarchie.

 11. Tak pravil ten, který je, 22. 5. 2008 v 9.24 :

  Stát NSK se každopádně virtuálně osamostatnil již dávno. 🙂

 12. Tak pravil RVHP, 22. 5. 2008 v 9.28 :

  Já bych u jedince nekončil!

 13. Tak pravil Siky, 22. 5. 2008 v 9.29 :

  Me na tom dostava uplne jina vec. Nas narod ma prece s takovouhle situaci vlastni zkusenost -> Mnichovska dohoda. Musim se stydet, kdyz si uvedomim, ze tentokrat ten „Mnichov“ podepisujeme my 🙁

 14. Tak pravil Princ Dobroshi, 22. 5. 2008 v 11.49 :

  Přirovnávat vyhlášení autonomní republiky Kosovo k Mnichovu je minimálně aktem naprosté historické ignorace. Argumanty v téhle debatě nejsou nijak verifikovatelné a konec konců je to jedno.

 15. Tak pravil RVHP, 22. 5. 2008 v 11.57 :

  Princ Dobroshi: Opravdu rafinovane alter ego… btw. v cem vidis tu historickou ignoranci?

 16. Tak pravil orsic, 22. 5. 2008 v 19.20 :

  U jedince nekončit? … osamostatnit buňky a atomy?

 17. Tak pravil romanet, 22. 5. 2008 v 21.43 :

  myslím, že vznik kosova je do jisté míry správný.

  pokud nějaká menšina lamentuje a furt něco řeší a bojuje s většinou, pak je docela dobré, když ta menšina žije na nějakém uzemí a může se tak poměrně snadno otrhnout řešít si svoje věci sama.

  držení kosova pod srbskem by tak nějak ničemu nepomohlo, poháry přetekli, nikdo by nikomu nechtěl ustoupit atd.

  co mne ale štve je to, že se kosovo vzalo v hranicích srbského kosova. kde vzali albánci právo mít zrovna tyhle hranice? proč je najednou albánská i srbská vesnice? proč se pro nový stát nevytvořili nové hranice, u čehož by byli přítomni i srbové. „hele kosováci, zalezte si do kouta kosova a klidně si tam založte stát“

  a proč tu vzniká nový stát, když jde o albánce, kteří již stát mají?

 18. Tak pravil Greenalien, 23. 5. 2008 v 10.14 :

  Protože kdyby se připojili k Albánii tak by mohli dostat Albánci v Makedonii špatné nápady…

 19. Tak pravil RVHP, 23. 5. 2008 v 10.23 :

  Greenalien: Ty už dávno mají….

  Koho by zajímal i jiný pohled, tak zde je link na onen tajemný, téměž zakázaný dokument „Ukradené Kosovo“:

  http://linkuj.cz/?id=show&viewnr=4&typ=0&par=45195

  Viděl jsem ho již dříve na autorské projekci a imho se nejedná o žádnou „můrovštinu“, přesto je to pohled poněkud odlišný od oficiálního českounijního.

 20. Tak pravil Greenalien, 23. 5. 2008 v 11.42 :

  Zajímavý dokument, ale chybí mu jedna důležitá součást dokumentu, tj. odpověď na „Proč“. Říká „jak“ a „co“ ale už tak nějak nevysvětluje proč Albánci stupňovali v průběhu věků násilí proti Srbům. Což je celkem zásadní pro pochopení celé věci.

  Řekl bych že to je snad i ten hlavní důvod proč se to neodvysílalo, poněvadž ČT2 jinak vysílá i horší věci (dokumenty příznivců kreacionismu).

 21. Tak pravil RVHP, 23. 5. 2008 v 11.59 :

  Měl jsem pocit, že ČT ho neodvysílala kvůli „nevyváženosti“ a nakonec alespoň navrhla kompotovaný večer na téma Kosovo, pro který hledá nějaký „proalbánštější“ pohled:-)

 22. Tak pravil Wehrwolf, 23. 5. 2008 v 13.50 :

  já bych každýmu zkurvenýmu šiptarovi osamostatnil koule a hlavu od těla. KOCOBO JE CRBIJA!
  Wehrwolf
  =U=

 23. Tak pravil orsic, 23. 5. 2008 v 14.51 :

  Zajímavý dokument ale příliš jednostranný ,bagatelizoval Miloševiče a úmyslně je tam vynecháno to jak srbové likvidovaly Albánce.
  Nepochybně ale proběhla postupně asimilace kosovského obyvatelstva Albánci a to co neproběhlo mírovou cestou dokončila UČK násilím.
  Myslím že bude lepší,když bude Kosovo osamocené od Srbska už kvůli Srbům samotným protože opičáci z učk by furt dělaly zle …
  To by Srbové museli Kosovo zase zpět asimilovat a to umí dobře jen muslimové 🙁

 24. Tak pravil StochastikoS, 23. 5. 2008 v 21.07 :

  Poslední aktualizace mě trochu zklamala. Myslel jsem, že pan RVHP hodlá napodobit hrdinný boj radarofoba Honzy Tamáše (prý zhubl 8 kilo !) a zahájí před Strakovkou protestní Hungerstreik. Opak je však pravdou !

 25. Tak pravil Sadako, 25. 5. 2008 v 4.07 :

  Pan RVHP to vzal z opačného konce. Prostě se jede do Srbska protesně nažrat a opít, na to by se též dalo nahlížeti jako na akt pasivní resistence. 🙂

 26. Tak pravil bojan, 25. 5. 2008 v 12.41 :

  косово је србија и о томе није потребно полемисати!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. Tak pravil Ben71, 25. 5. 2008 v 17.29 :

  Mno, mne osobne by zajimalo, zda v newKosovo bude Protidrogova policejni jednotka? Kdo ji asi povede? A koho asi bude pronasledovat?

 28. Tak pravil StochastikoS, 26. 5. 2008 v 8.05 :

  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008052503
  Docela dobrý článek k tématu. Sice nemám na věc tak vyhraněný názor, ale přirovnání Kosova k novému Mordoru docela sedí.

 29. Tak pravil Krígl, 31. 5. 2008 v 8.19 :

  „Za muže mluví činy“

  Svatá pravda. Mluví mimochodem i za ženy. A protože srbští muži i ženy celé dvacáté století, svými činy nahlas říkají že v Bělehradu je tráva zelenější a na kosovská údolí sere pes, nemůžou se (popř. jejich potomci vyrůstající v bohatších částech Srbska či ještě dřív celé Jugošky) najednou vynadivit, že v té zanedbané prdeli světa nezůstali skoro žádní Srbové a Albánci naopak díky kombinaci vysoké porodnosti a nestěhování se „zčistajasna“ tvoří 90% obyvatelstva.
  Mimochodem, pokud se vykašleme na předosmanské Srbsko či Rašku, pak je косово србија až od roku 1913 a bylo připojeno následkem dost ošklivé války a bylo (spolu s tehdy připojenou Makedonií) pod vojenskou správou, tj. žádné radostné přimknutí se k bratskému srbskému kmeni, ale klasické dobytí.

  Taky by bylo fajn nezapomínat, že Srbové ze své strany pojebali co se dalo a že šancí k rozumnému vyjednávání měli v letech 96/97 docela dost. Když nasrali rozumnějším Albáncům tehdy (a dost jich o něco později odkráglovali, potažmo vytvořili ideální situaci, aby to za ně udělali Albánci radikální – nejoblíbenějším terčem podobné svoloče bývají vždy nekrvelační příslušníci vlastní strany), těžko se divit, že je o dekádu později nasráno jim.

  Bylo by to na dlouho, ale už sem se rozepsal víc než zdrávo. Osobně vidím budoucnost Kosova taky dost skepticky, ale mám pocit, že zdejší panslavistická jednota potřebuje připomenout pár drobností, na které se mezi „OMG!!1!1 4lB4nC1 uKr4dL1 K0S0V0!11! :(((“ tak trochu zapomíná.

 30. Tak pravil RVHP, 4. 6. 2008 v 11.37 :

  Бојан: Тако је, брате!

  Krígl: Nemá asi smyslu a prostoru se zde sáhodlouze přít, ale nemyslím, že jsi úplně trefil hřeb. Srbsko nasralo do Kosmetu během 20. století tolik peněz, že za ně mohli mít trávu nejzelenější nejen v Bělehradu. A nezapomínal bych na to, jak se soudruh Tito snažil pomoci Srbům seč dokázal, krom jiného i tím, že se po válce nesměli vrátit na Kosovo, kde bylo nasráno zbývajícím.

  Jinak určitě Srbové pojebali spoustu příležitostí a to nejen za Miloševiče. Nemyslím však, že v letech 96/97 bylo s kým a o čem vyjednávat.

  Ve výsledku je to ale jedno, v tuto chvíli jsme podpořili imho nesmyslné vytvoření nového státu, v jehož čele stojí minimálně velmi kontroverzní osoby a jenž nedává žádné záruky ani bezpečnosti v regionu, ani ochrany národnostních menšin na KiM žijících, nemluvě o produkci kádrů pro soudruha Komorouse a jeho boys.

 31. Tak pravil Leina Milic, 6. 8. 2008 v 9.33 :

  Srbi za svi!!!!Svi za Srbi!!!

Vložit komentář