Výstup na Říp

Nebudeme jako kolega Bém a popis našeho výstupu na českou čtyřstovku zveřejníme hned. Ne všichni hledali bustu TGM na Masarykově nádraží, někteří dorazili později a tak nezbylo než si čekání zpříjemnit v nedaleké kavárně Imperial, která je po nedávné rekonstrukci k nepoznání. Obsluha byla sice milá, nikoliv však z nejrychlejších, snídaně však dala akci zdravý základ. Vejce do skla, božkovský rum a plzeňský ležák jsou nenahraditelné. Cesta vlakem probíhala bez větších výtržností, jakkoli došlo na starý žert „funguje ta záchrana“… Někdo navrhl udělat rekonstrukci snímku Proč, jenže pan průvočí byl poněkud prostorově výrazný, a tak z nápadu sešlo.

V Roudnici jsme se rozhodli, že nebudeme ztrácet čas nesmyslným pohybem mimo město a vzali si na Říp taxi. Bohužel pan řidič odmítl vyjet až nahoru, takže nezbylo než ze základního tábora šlapat pěšky. Po výstupu jsem si dali zasloužené pivo a zahájili sestup. Zřejmě kombinace moravské slivovice a bosenské rakije způsobila, že se sestup stal nebezpečným a bylo i několik ošklivých pádů do tlejícího listí.

Hrdi na svůj výkon a naplněni vrcholovým pocitem jsme opět zavolali taxametr a nechali se odtransportovat k nádraží. Tam došlo k taktické chybě, když jsme se rozhodli, že se najíme v místní nádražce. Při pohybu navenku vytráví, ale měli jsme se opanovat. Jednak nám ujel vlak a museli jsme v tomto podniku trávit několik hodin a hlavně, byl to podnik hrubovibrační, nastrčený jistě samotným peklem.

Opravdu nikdo nečekal na roudnickém nádraží restaurant s Michelinovou hvězdou, ale místní lokál a obsluhu v podobě postarší madam lze nazvat překvapením dne. Obsluhující osoba nám v šest hodin večer oznámila, že je vše snědené a má k dispozici jeden a půl párku, hermelín a tlačenku taktéž v množství menším než malém. K tomu nalezla dvě tvrdé žemle a jeden unavený plátek božího daru. Přikoupili jsme také jednu ze dvou nabízených porcí polévky, dle paní dobrého kuřecího vývaru.

Fyzická únava a vyčerpání mohou za skutečnost, že část expedice trávila čekání spánkem na stole v poloze umakartové čelo, pokud neodcházela na neexistující vlak samozřejmě. Cesta zpět vlakem probíhala za veselých klukovin, bitky v kupé, schovávání osobních věcí a šprýmování s pověřenou osobou, která na sebe vzala podobu milé a pohledné paní.

Bez újmy jsme se dostali do hlavního města a užívali si pocitu domova, ofotili se s pány bez domova, pojedli klobás a vůbec vstřebávali atmosféru místa. Trochu nás zarazila dívka, která zaváděla svému příteli jehlu do žíly před hlavním nádražím, byla však donucena splnit nařízení okolojdoucího orgánu, které znělo „vyndej to z něj“. Plni zážitků jsme se tedy vydali zhodnotit akci do restauračního zařízení. Zbývá odpovědět na otázku – kam příště?

Komentáře

 1. Tak pravil Jaeger, 28. 10. 2007 v 18.40 :

  Jen bych upozornil na to, že ti dva příslušníci se skutečně neptali na to, zda k nim patřím. 🙂
  Baví mne sledovat feťáky při úkonu a ještě jim do toho kecat.

  Jinak navrhuji zopakovat to Konopiště.

 2. Tak pravil RVHP, 28. 10. 2007 v 18.43 :

  Pravda, to K*******ě bychom najít měli. A o tom, že se orgán nejprve ptal tebe, jestli jsou to tví kamarádi, jsem psát nechtěl záměrně:-)

 3. Tak pravil Jaeger, 28. 10. 2007 v 21.08 :

  :-DDD

 4. Tak pravil Architetq, 30. 10. 2007 v 11.53 :

  Na K*******ě již trefím třeba poslepu.
  To je přece jasné.
  Na nádraží doleva, doleva přes most a furtum furt rovně:]

 5. Tak pravil RVHP, 30. 10. 2007 v 12.00 :

  Musim souhlasit, ostatne nenasel by to jenom blbec:-)

 6. Tak pravil Jaeger, 30. 10. 2007 v 15.13 :

  A co to tedy teď ve světle nových poznatků znamená pro nás? Že jsme blbci? ;-)))

 7. Tak pravil chajim, 30. 10. 2007 v 15.29 :

  já chci na sněžku.

 8. Tak pravil RVHP, 30. 10. 2007 v 16.57 :

  vzhledem k narocnoati vystupu a hlavne sestupu z R.I.P.u bych na snezku zapomel..

 9. Tak pravil chajim, 31. 10. 2007 v 10.22 :

  No, to máš recht. tam nás asi taxík nevyveze…ale maj tam lanovku!
  já chci medvědy! a na lanovku. půjdeme na kolotoče!

 10. Tak pravil Jaeger, 1. 11. 2007 v 10.58 :

  Jsi blázen.

 11. Tak pravil Cortex, 1. 11. 2007 v 13.45 :

  No, to jste se pánové věru vyznamenali (a vaše vyznamenávání se věrně zaznamenali). Za takovou zhovadilost a dekadenci, na posvátném to místě, by Vás také mohla rada starších vyloučit z kmene Čechů a nechat Vás bezprizorní, vyvržené ze societé, zemřít hlady, bez ohně. Naštětí rada starších nemá pravděpodobně v domově seniorů přístup k Internetu, možná ani někteří členové nemají dovoleno vycházet ze svého pokoje na chodbu, dokud „nedokážou udržet ty zasraný chcanky“, jak se vyjadřil obřadní ceremoniář rady starších, mladý člověk bez dokončeného vzdělání, který pečuje o jejich dobro v domově, „než si najde nějakou pořádnou fachu vo prachách“ …

Vložit komentář